Macaristan İhracatını Teşvik Ajansı’nın Türkiye ve Yunanistan’dan sorumlu resmi ofisi olarak 2015 yılında kurulan HEPA Türkiye, karşılıklı ticari ilişkilerin gelişmesi için ülkeler arası köprü görevi görmektedir. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da, ayrıca Atina, ve Budapeşte’de ofisleri bulunan HEPA Türkiye toplam 6 ofisi ile faaliyet göstermektedir. Macaristan Ulusal İhracat Stratejisi doğrultusunda hareket eden HEPA Türkiye, hizmet verdiği Macar şirketlerinin ürün ve hizmetlerini Türkiye ve Yunanistan pazarlarında tanıtarak, taraflar arasında iş anlaşmalarının imzalamasına ve uzun süreli, güvenilir stratejik işbirlikleri kurulmasına ön ayak olmaktadır. Karşılıklı ticaretin gelişmesine katkı sağlayarak ülke ekonomilerinin büyümesinde de önemli rol oynayan HEPA Türkiye’nin sunduğu hizmetler arasında pazar araştırma raporları hazırlamak, şirketlerin doğru ve güvenilir yerel partnerler bulmalarına yardımcı olmak, Macaristan’dan ürün tedarik etmek isteyen Türk firmalarına tedarikçi sağlamak gibi hizmetler yer almaktadır. HEPA Türkiye, ayrıca, tanıtım faaliyetleri kapsamında, ülke ve endüstri günleri düzenlemekte, katıldığı uluslararası ve yerel fuarlarda Macaristan firmalarını temsil etmektedir.

Misyonumuz

Dış Ticaret alanında sağlayacağımız ürün ve hizmet kalitesiyle yakın coğrafyamızın tercih edilen dış ticaret şirketlerinden birisi olmak.

Vizyonumuz

Faaliyet gösterilen ülkelerdeki ürün ve hizmet ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek bu ülkelerdeki işletmelere en iyi hizmeti sağlamakla beraber, sürdürülebilir, güvenilir kaynak ve ilişkilere dayanan, ayakları yere basan bir hizmet ağına sahip olmak.

Geleneksel olarak uyumlu politik ilişkilerin ve teşvik edici ekonomik durumun, yeni iş olanakları için sağlam bir temel oluşturduğuna inanan HEPA OFFICE’in önceliği, ürün ve hizmetleri ile ulusal sınırların dışına çıkmaya hazır yeni şirketleri uluslararası ticari faaliyete çekmektir.

Fikret-Nas
Fikret NAS
HEPA OFFICE Genel Müdürü